Drogy:
 
Alkohol
Extáze
Hašiš
Heroin
Kokain
LSD
Marihuana
Nikotin
Opium
Pervitin
Co se tyce drog, je cesky pravni system vcelku tolerantni...
Zajimave clanky, ktere jsem nasel na internetu. Doporucuji
Je mozne, ze by mi nekdo chtel vynadat, podekovat, nebo poslat penize, takze pro uplnost je zde ma E-Mailova adresa
Slovnicek pojmu...
 

        MDMA

 

Extáze je stimulant. Její jméno bývá spojováno s tancem na parties, kde je užívána, protože navozuje pocity emocionální blízkosti s ostatními. To přispívá k lámání komunikačních barier a schopnosti navozovat kontakt s ostatními. Dříve, než se ohnisko její konzumace přesunulo k mládeži, však byla používána psychoterapeuty, protože pomáhala "bořit ledy" mezi pacientem a terapeutem a urychlovat tak diagnostický proces.

 

                Chemie

 

Celé jméno MDMA zní N-metyl-3,4-metylendioxyfenylizopropylamin. Vypadá jako krystalický bílý prášek. Existují dvě formy - levotočivá a pravotočivá. Pravotočivá je mnohem aktivnější, než levotočivá.

 

                Účinky

 

MDMA vyvolává tachyfalaxi - rychlý nárůst tolerance. Je pro ni typická úzká hranice mezi dávkou vyvolávající minimální účinek a předávkováním - při 50 mg již začíná účinkovat a 250 mg je již nebezpečná dávka. Obvyklá dávka je 80 - 160 mg perorálně. MDMA zhoršuje paměť. Typickým příznakem při intoxikaci je zvýšený puls a krevní tlak. Vzniká pocit sucha v ústech, nystagmus, nausea. Při předávkování se dostavují závratě, hyperkardie, nervozita. Nebezpečí MDMA spočívá v tom, že ve vyvolané euforii je snadné ignorovat nebezpečnou dehydrataci, či přehřátí, které může mít dalekosáhlé následky. Nebezpečné je kombinování MDMA se sedativy, jinýmí stimulanty, či inhibitory MAO (např. Selegilin).